Skořice a chilli produkty z Vietnamu mohou porušovat potravinářské normy, varují některé země EU

8. 7. 2024

Vietnamská skořice, organický chilli prášek a jiné produkty z chilli papriček porušují normy bezpečnosti potravin.

Vietnam Sanitary and Phytosanary Notification Authority and Inquiry Point (SPS Vietnam) obdržel varování od Systému rychlého varování Evropské unie pro potraviny a krmiva (RASFF/ Rapid Alert System for Food and Feed).

Vietnam Pepper and Spice Association doporučila, aby zemědělské a potravinářské produkty vyvážené do EU vždy vyhovovaly předpisům o bezpečnosti potravin tohoto trhu, včetně reziduí pesticidů, konzervačních látek a dalších přísad. Podniky musí u těchto produktů provádět pravidelné testování, aby se zajistilo, že nedojde k obsahu nadměrného množství nežádoucích chemikálií. To nejen pomůže podnikům zlepšit jejich pověst a kvalitu produktů, ale také jim to vytvoří příznivější podmínky pro přístup a expanzi na exportní trhy, uvedla asociace.

Nedávno se EU rozhodla zvýšit frekvenci kontrol u produktů z chilli a dračího ovoce dovážených z Vietnamu. Produkty z chilli papriček podléhají nyní četnosti kontrol ve výši 50 % dovozu na trh EU.

Zpracoval:
Luboš Marek
místní spolupracovník Ministerstva zemědělství ve Vietnamu
Tel: +84 904 099 562, E-mail: commerce.hanoi@mzv.gov.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.