Ministerstvo
Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.
Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.

Novinky

 Za úrodu zničenou jarními mrazy dostanou zemědělci kompenzace z unijního rozpočtu ve výši přibližně 378 milionů korun

Za úrodu zničenou jarními mrazy dostanou zemědělci kompenzace z unijního rozpočtu ve výši přibližně 378 milionů korun

9. 7. 2024
Tisková zpráva — Zhruba 378 milionů korun (15 milionů eur) dostanou zemědělci jako odškodné za mimořádně silné mrazy, které na jaře spálily úrodu ovoce. Rozhodla o tom dnes Evropská komise. O podporu z unijního rozpočtu požádal už před časem Evropskou komisi ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Další náhradu dostanou zemědělci z českého rozpočtu.  

Česká republika bude hlavní partnerskou zemí na čínském veletrhu alkoholických nápojů

8. 7. 2024
Veletrh, jehož hlavním organizátorem je China Alcoholic Drinks Association (CADA), se uskuteční od 19. do 21. srpna 2024 ve městě Fen-jang v čínské provincii Šan-si.

Kanadské zemědělství se obává možné odvety Číny

8. 7. 2024
Kanadská federální vláda vyhlásila 2. července 2024 třicetidenní konzultační období, během kterého prozkoumá možná obchodní opatření, která budou reagovat na nekalé obchodní praktiky Číny při výrobě elektromobilů.

Zkreslování statistických dat v živočišné výrobě (v Kazachstánu)

8. 7. 2024
Ministr zemědělství Aidarbek Saparov při nedávném rozhovoru informoval zemědělskou veřejnost, že v Kazachstánu dlouhodobě docházelo ke zkreslování statistik v oblasti chovu hospodářských zvířat. 

Skořice a chilli produkty z Vietnamu mohou porušovat potravinářské normy, varují některé země EU

8. 7. 2024
Vietnamská skořice, organický chilli prášek a jiné produkty z chilli papriček porušují normy bezpečnosti potravin.

Poslední publikace

Zemědělství 2023
Publikace Zemědělství 2023 hodnotí z pohledu jednotlivých ekonomických ukazatelů vývoj v zemědělství v roce 2023. Publikace byla zpracována Ministerstvem zemědělství v roce 2024.
Publikováno: 28. 6. 2024

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.