Xylella fastidiosa

Aktuální informace

Upozornění na nový výskyt bakterie Xylella fastidiosa v Portugalsku

17. 1. 2019
Začátkem roku 2019 bylo odhaleno nové ohnisko výskytu nebezpečné karanténní bakterie Xylella fastidiosa subsp. multiplex mimo oblast jejího dosud známého rozšíření v EU, a to na severozápadě Portugalska.

Upozornění na nový výskyt bakterie Xylella fastidiosa v Itálii v regionu Toskánsko

14. 1. 2019
Koncem roku 2018 bylo odhaleno nové ohnisko výskytu nebezpečné karanténní bakterie Xylella fastidiosa mimo oblast jejího dosud známého rozšíření, a to v italském regionu Toskánsko.

Podezření z výskytu bakterie Xylella fastidiosa v ČR se nepotvrdilo

28. 6. 2017
Tisková zpráva — Ukončené podrobné testování prováděné také v zahraničí nepotvrdilo u žádného ze vzorků rostlin podezření na výskyt fytokaranténní bakterie Xylella fastidiosa. V tuto chvíli můžeme území ČR považovat za prosté výskytu této nebezpečné bakterie.

Nařízení č. 2

12. 6. 2017
Cílem nařízení je uplatnit dostupná opatření, která je třeba přijmout k zamezení šíření bakterie Xylella fastidiosa na území ČR.

Xylella fastidiosa rozšíření biologie škodlivost k publikaci

2. 6. 2017
Prezentace z odborného semináře ÚKZÚZ a MZe – Opatření proti zavlékání a šíření fytokaranténní bakterie Xylella fasticiosa v České republice

Návrh akčního plánu ÚKZÚZ Xylella fastidiosa - MZe 12052017

2. 6. 2017
Prezentace z odborného semináře ÚKZÚZ a MZe – Akční plán opatření proti šíření bakterie Xylella fastidiosa v ČR pro rok 2017
19. 4. 2017
v souvislosti s bakterií Xylella fastidiosa
Stáhnout (pdf, 219 kB)

Územní působnost a kontakty na rostlinolékařskou inspekci

19. 4. 2017
v souvislosti s bakterií Xylella fastidiosa

Fytokaranténní bakterie Xylella fastidiosa - aktuální informace

12. 4. 2017
O vážném podezření na výskyt obávané fytokaranténní bakterie Xylella fastidiosa v České republice jsme informovali prostřednictvím tiskové zprávy dne 29. 3. 2017. Podezření vzniklo na základě šetření prodeje rostlin vítodu myrtolistého (Polygala myrtifolia) původem ze španělské okrasné školky. Z té pocházely rostliny, které byly napadené a byly zachyceny mimo území ČR. V současné době stále…
1 2

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.