Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Pěstitelské strategie z pohledu integrované ochrany rostlin - webinář

Datum akce: 21. 2. 2024 10:00 - 14:00
Místo konání:
Online, prostřednictvím platformy Teams
Pořadatel: Mgr. Petra Hrabčáková Ph.D.
mob. 734 427 619
petra.hrabcakova(at)ukzuz.gov.cz
Kategorie akce: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

pořádá pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného

 online seminář prostřednictvím platformy Teams

ior

Zemědělství má pro život na Zemi zásadní význam. Slouží k uspokojování základní existenční potřeby člověka,       a to nejen z hlediska produkce potravin, ale i produkce krmiv a surovin pro průmyslovou výrobu. V průběhu let postupně docházelo k intenzifikaci zemědělství a nárůstu jeho chemizace. Snahou současného zemědělství je naopak skloubit tradiční úlohu prvovýroby s myšlenkou trvalé udržitelnosti krajiny.

Na významu získává ochrana lidského zdraví, necílových organismů a životního prostředí včetně zdrojů povrchové  i podzemní vody. Za velmi důležitý nástroj k omezování chemických vstupů (ať už přípravků na ochranu rostlin nebo průmyslových hnojiv) je možné považovat integrovanou ochranu rostlin (IOR), která obsahuje komplex všech agrotechnických opatření.

Odborný webinář s názvem: „Pěstitelské strategie z pohledu integrované ochrany rostlin“ navazuje na cyklus přednášek o IOR a je celkem již devátý v pořadí. Cílem letošního webináře je představit veřejnosti a zemědělské praxi význam a možnosti optimalizace struktury a střídání plodin, ekonomické aspekty pěstování vybraných druhů plodin a jejich přesah rovněž do oblasti výroby krmiv, problematiku a vývoj moderního šlechtění, Model organické hmoty (OH) pro ekoplatbu a v neposlední řadě praktické zkušenosti konkrétního zemědělského podniku. 

Registrujte se prostřednictvím registračního formuláře.

Program akce je k dispozici v příloze.


Odkaz na webinář:

Připojit se k živé události.

Když nastane čas živé události, připojte se jako účastník.


 

Program

 

 

Přílohy

Stáhnout (pdf, 192 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.