Tiskové zprávy

Novela zákona o spotřebních daních podpoří rozvoj biopaliv II. generace

23. 12. 2008
Tisková zpráva — Novela zákona o spotřebních daních zahrnuje podporu kapalných biopaliv v dopravě a otvírá možnost pro rozvoj biopaliv II. generace v České republice.

Třetí kolo žádostí o dotace z programu Rybářství bude spuštěno v únoru 2009

23. 12. 2008
Tisková zpráva — Únorové třetí kolo příjmu žádostí z Operačního programu Rybářství se zaměřuje na produktivní investice do akvakultury a investice do zpracování a uvádění rybích produktů na trh. Projekty mohou žadatelé předkládat od 10. února 2009 do 2. března 2009 13:00 hodin.

V únoru příštího roku odstartuje 6. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova

17. 12. 2008
Tisková zpráva — Více než dvě miliardy korun jsou určeny na podporu projektů v 6. kole příjmu žádostí o podporu v rámci Programu rozvoje venkova. Příjem žádostí bude zahájen počátkem února 2009. Podpora je určena především na modernizaci zemědělských podniků, spolupráci při vývoji nových produktů a technologií, dále na diverzifikaci činností nezemědělské povahy, dostane se i na zakládání a rozvoj podniků nebo…

Druhá etapa reformy pozemkových úřadů startuje

16. 12. 2008
Tisková zpráva — Druhá etapa zásadních organizačních změn, jejíž cílem je posílení organizační autonomie Ústředního pozemkového úřadu v krajských regionech, je připravena ke startu. Na celostátní poradě pozemkových úřadů to dnes uvedl ředitel Ústředního pozemkového úřadu Jaroslav Vítek.

Kabinet přiklepl 1,1 miliardy korun pro resort zemědělství

16. 12. 2008
Tisková zpráva — Vláda na svém dnešním zasedání schválila převod bezmála 800 milionů korun prostředků z rezervního fondu Ministerstva zemědělství do kapitoly Všeobecná pokladní správa a jejich následný převod do rozpočtu resortu zemědělství pro rok 2009. Vláda také odsouhlasila převod peněz na Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond ve formě dotace na finanční krytí podpor pro zemědělce ve výši 300 miliónů…

Vláda odsouhlasila rozpočet Pozemkového fondu ČR pro příští rok

16. 12. 2008
Tisková zpráva — Vláda na svém dnešním zasedání schválila rozpočet Pozemkového fondu ČR na rok 2009, který ji předložil ministr zemědělství Petr Gandalovič. Návrh nyní posoudí Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.

Náměstkem pro lesní hospodářství bude od 1.1.2009 Jiří Novák

15. 12. 2008
Tisková zpráva — Novým náměstkem úseku lesního hospodářství ministerstva zemědělství jmenuje k 1.1.2009 ministr zemědělství Petr Gandalovič Jiřího Nováka stávajícího ředitele Lesů České republiky s.p.(LČR).

Senát posvětil novelu katastrálního zákona

12. 12. 2008
Tisková zpráva — Důraz na lepší ochranu osobních dat klade novela katastrálního zákona, kterou na dnešním jednání schválila horní komora PČR. Norma nyní míří k podpisu prezidenta Václava Klause.

Zákon o hnojivech prošel Senátem

12. 12. 2008
Tisková zpráva — Horní komora Parlamentu ČR dnes definitivně schválila vládní novelu zákona o hnojivech, kterou předložil ministr zemědělství Petr Gandalovič.

Ministr Gandalovič jednal s viceprezidentem Kolumbie o možnostech spolupráce

11. 12. 2008
Tisková zpráva — Viceprezident Kolumbijské republiky Francisco Santos Calderón jednal s ministrem Gandalovičem o projektech možné spolupráce především v oblasti vodního managementu a lesnictví. Kolumbie má zájem na uzavření obchodní dohody EU během českého předsednictví.
1 2 3 ... 23

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.