Inventarizace lesů

Národní inventarizace lesů, prováděná na celém území ČR, má stěžejní význam z hlediska hodnocení stavu lesů, porostních zásob a popisu řady dalších parametrů, které charakterizují i plnění ostatních funkcí lesa. Jejím zpracováním a zveřejňováním výsledků byl pověřen Ústav pro hospodářskou úpravu lesů v Brandýse nad Labem.

Výsledky NIL jsou postupně publikovány a stávají se významným informačním zdrojem jak pro odbornou, tak laickou veřejnost. ČR se tím přiřadila k ostatním státům v Evropě, které na bázi obdobné metodiky a rozsahu šetření pravidelně zjišťují stav lesů. Vzhledem k neustálému vývoji stavu lesů je nezbytné data NIL aktualizovat. Proto se v současné době připravuje návrh na provádění kontinuálního způsobu měření NIL, který by umožňoval získávat aktuální údaje a výsledky měření vyhodnocovat každoročně.

4. 12. 2015
Hlavní dosažené výstupy NIL II za celou ČR a částečně také v členění za kraje.
Stáhnout (pdf, 4 MB)
3. 12. 2015
První dosažené výstupy NIL II v členění za kraje - sborník příspěvků z XVIII. sněmu lesníků.
Stáhnout (pdf, 8 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.