Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Novinky

Hodnotící zpráva předkládá statistické hodnocení základních agrochemických parametrů a mikroelementů získaných v šestiletém cyklu prováděném na zemědělské půdě mezi lety 2018-2023.
Publikováno: 23. 7. 2024

ÚKZÚZ zveřejňuje výsledky kontrol krmných surovin původem z Ukrajiny

18. 7. 2024
Od dubna 2023 Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) zacílil kontroly i na dovoz krmných surovin původem z Ukrajiny.

Doporučení k 2. signalizaci ošetření proti křísku révovému

17. 7. 2024
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) vydává doporučení k 2. signalizaci ošetření proti křísku révovému pro vinařskou oblast Morava. Doporučení k 1. signalizaci bylo vydáno 21. června.
15. 7. 2024
Nařízení Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského o povolení přípravku na ochranu rostlin pro omezené a kontrolované použití.
 
Stáhnout (pdf, 170 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.