Portál farmáře a datové schránky

Portál farmáře se přizpůsobuje moderním trendům a je rozšířen o napojení na Informační systém datových schránek. Díky této integraci umožňuje Portál farmáře připraven v dílčích agendách kompletní bezpapírovou komunikaci veřejnosti s rezortem MZe. V rámci pilotního provozu je možno vybrané formuláře po jejich vyplnění odeslat přímo do datové schránky konkrétního úřadu. Jednotlivé úřady podání přes datové schránky akceptují a již nevyžadují podání v písemné podobě. Více informací získáte kliknutím na nadpis novinky.

Základní informace

Portál farmáře umožňuje u několika pilotných agend odeslat podání přímo do datové schránky úřadu. Veřejnosti se nabízí snadné, rychlé, bezpapírové a finančně výhodné řešení. Každý úřad v rezortu MZe moderní způsob komunikace prostřednictvím datových schránek podporuje.

 

Přehled podání, které lze z Portálu farmáře odeslat do datové schránky úřadu
Agenda Úřad Odkaz

Registr ekologických podnikatelů

 

MZe Otevřít formulář.
Žádost o výjimku použití konvenčního osiv v ekologickém zemědělství ÚKZÚZ Elektr. podání žádosti - použití konv. osiv v EZ

Postup podání do datové schránky úřadu z Portálu farmáře

Pro uživatele se stávající postup nemění, pouze je rozšířen o další kroky kde se realizuje samotné odeslání do datové schránky konkrétního úřadu. Odeslání do datové schránky je snadno dostupné přímo u žádosti/podání.

 1. Přihlásit se do eAGRI svým loginem a heslem.
 2. Na Portálu farmáře spustit konkrétní aplikace/formulář.
 3. Vyplnit formulář (podání, hlášení, žádost, aj.).
 4. Odeslání formuláře (strukturovaných dat) do agendového systému úřadu.
 5. Po odeslání je u podání vidět poznámka, že je nutno originál žádosti zaslat klasickou poštou nebo datovou schránkou.
 6. Odeslání datovou schránkou se realizuje kliknutím na odkaz odeslat do datové schránky úřadu - odkaz je uveden v poznámce žádosti.
  1. Zobrazí se formulář, kde jsou předvyplněny některé údaje.
  2. Po kontrole formuláře lze stisknout tlačítko odeslat. Zde se Vám zobrazí podporované způsoby přihlášení do Vaší datové schránky. Vyberte ten, kterým se do své datové schránky přihlašujete a zadejte přihlašovací údaje.
  3. V případě správného odeslání uvidíte ID podání.
  4. Stav doručení si můžete zkontrolovat přímo v rozhraní datových schránek - www.mojedatovaschranka.cz
  5. Pro zamezení vícenásobného odeslání jedné žádosti, je pod formulářem vidět PF historie odeslání včetně ID podání.
 7. Po přijetí žádosti úřadem je doplněn datum přijetí žádosti a poznámka o doručení zmizí.

Technické řešení

Napojení na Informační systém datových schránek je realizováno přes tzv. odesílací bránu. Tento způsob implementace je přímo podporován ze strany ISDS.

Přihlašování do prostředí ISDS je přes přihlašovací obrazovku ISDS. Po úspěšném přihlášení je do prostředí ISDS odeslán tzv. koncept zprávy, který si může uživatel před odesláním v prostředí ISDS celý prohlédnout. Samotné odeslání je opět v prostředí ISDS. Do Portálu farmáře je uživatel přesměrován po odeslání zprávy nebo po zrušení zprávy.

 

Ukázky obrazovek

Portál farmáře - odkaz k odeslání podání

pf

 

Z Portálu farmáře přímo do Datové schránky - snadno, rychle a bezpapírově

Portál farmáře a datové schránky

16. 12. 2019
Portál farmáře se přizpůsobuje moderním trendům a je rozšířen o napojení na Informační systém datových schránek. Díky této integraci umožňuje Portál farmáře připraven v dílčích agendách kompletní bezpapírovou komunikaci veřejnosti s rezortem MZe. V rámci pilotního provozu je možno vybrané formuláře po jejich vyplnění odeslat přímo do datové schránky konkrétního úřadu. Jednotlivé úřady podání přes…

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.