Kontroly podmíněnosti

Základní informace o aplikaci kontroly podmíněnosti.

Aplikace Kontroly podmíněnosti byla spuštěna v březnu 2009 jako jeden ze základních nástrojů pro poradenství v oblasti kontrol podmíněnosti (Cross-Compliance).

Hlavním účelem aplikace je zpřístupnit zemědělci Zprávy o kontrole podmíněnosti v takové podobě, v jaké budou odeslány příslušným dozorovým orgánem platební agentuře SZIF k promítnutí do vyhodnocení dotací. Zemědělec tak má šanci vidět dříve než platební agentura zahájí výpočet případných srážek, v jaké podobě zpráva z dozorového orgánu odešla a může si zkontrolovat, zda obsahuje nálezy uvedené v kontrolním protokolu, popřípadě v rozhodnutí o námitkách.

Zprávy o kontrole obsahují pouze hodnocení otázek zařazených do kontroly podmíněnosti, ačkoliv předmětem kontroly mohla být řada dalších kontrolních otázek (např. u nitrátové směrnice jde o 8 otázek z celkového počtu 14). Rovněž musíme upozornit na to, že zprávy o kontrole vyhotovuje dozorový orgán jen z kontrol označených jako „kontrola podmíněnost“ a pak případně i z národních kontrol, u nichž bylo zjištěno porušení kontrolní otázky spadající do režimu kontroly podmíněnosti. Pokud tedy např. národní kontrola „nitrátové směrnice“ je bez zjištěných porušení, zpráva o kontrole není generována. V případě nejasností ohledně obsahu zpráv kontaktujte helpdesk@mze.cz.

 

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.