Veletrhy PLME a ISM v Dubaji mění termín a spojí se s Gulfood Manufacturing
Region Blízkého východu prochází dynamickým vývojem v oblasti obchodu a potravinářství, což přináší i důležité změny v kalendáři mezinárodních veletrhů.
S cílem zvýšit obchodní potenciál a reagovat na aktuální situaci v regionu byly významné veletrhy Private Label Middle East (PLME) a ISM Middle East přesunuty na nový termín 3.–5. listopadu 2026.
Nově se tyto akce nebudou konat samostatně. Proběhnou společně s veletrhy Gulfood Manufacturing a GulfHost 2026, čímž vznikne jedna z největších B2B platforem zaměřených na potravinářství, nápoje, FMCG, retail a pohostinství (HORECA) v regionu Blízkého východu, Afriky a jižní Asie. Celá akce obsadí všech 21 hal výstaviště Dubai World Trade Centre (DWTC).
Pro české firmy to představuje jedinečnou příležitost – na jednom místě budou mít přístup ke kompletnímu dodavatelskému i odběratelskému řetězci.
Součástí veletrhu bude i sekce Private Label Middle East (PLME), zaměřená na privátní značky a FMCG, kde vznikne oficiální národní pavilon České republiky. Ten nabídne českým firmám kvalitní zázemí, vyšší viditelnost a organizační podporu, která je pro úspěch na emirátském trhu zásadní.
Díky uvolněnému místu je aktuálně k dispozici poslední možnost účasti v českém pavilonu. Termín pro přihlášení náhradní firmy je do 26. června 2026.
Pokud uvažujete o expanzi na trhy Blízkého východu, Perského zálivu nebo Afriky, jde o mimořádnou příležitost, která se v roce 2026 pravděpodobně nebude opakovat. Spojení s Gulfood Manufacturing navíc zajišťuje vysokou koncentraci obchodních příležitostí.
Místo získá firma, která se přihlásí jako první.
Zpracoval:
Lukáš Zamrzla
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí
Mobil:+ 420 602 768 207, E-mail: lukas.zamrzla@mzv.gov.cz