Zahraniční vztahy

Zahraniční vztahy ministerstva zemědělství obnášejí celou řadu jednotlivých oblastí a činností, které je třeba koordinovat a spravovat. Od podpory a rozvoje bilaterálních vztahů, přes rozvoj podmínek a sledování mezinárodního agrárního obchodu až po koordinaci aktivit souvisejících se členstvím České republiky především v Evropské unii a také v dalších mezinárodních organizacích.

Cílem snah v rámci zahraničních vztahů ministerstva zemědělství je jak rozvoj podmínek pro agrární obchod, tak zároveň i úsilí o udržení stabilní pozice ČR mezi ostatními státy. Spolupráce v rámci mezinárodních organizací např. FAO, WTO a v řadě dalších.

Prvořadým úkolem je agrární agenda v unijních institucích, ať už se jedná o přípravu našich pozic při jednotlivých jednáních nebo o práci na legislativních aktech. Zemědělství představuje v rámci EU jednu ze strategických oblastí a české ministerstvo zemědělství mu věnuje adekvátní pozornost.

PREZODE - The Preventing Zoonotic Diseases Emergence Initiative (FAO)

22. 1. 2021
Iniciativa byla spuštěna 11. 1. 2021 na Summitu „Jedna planeta pro biodiverzitu 2021“ FR prezidentem E. Macronem (spolu s A. Merkel, Ch. Michel, DG Qu, DG, T. A. Ghebreyesus).

Výzva k předkládání programů pro propagaci společné zemědělské politiky

5. 11. 2020
Komise poskytne finanční prostředky ve výši 4 miliony EUR na propagační programy zaměřené na společnou zemědělskou politiku

Webinář ke Světovému dni výživy 2020

14. 10. 2020
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Společností pro výživu pořádají dne 22. října 2020 webinář u příležitosti Světového dne výživy (World Food Day), který se slaví jako připomínka 75 let od založení Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství - FAO.

Opatření přijatá třetími zeměmi v souvislosti s COVID-19 týkající se agrárního zahraničního obchodu

24. 4. 2020
V souvislosti s dopady COVID-19 přijala řada třetích zemí dočasná opatření, která aktuálně ovlivňují zahraniční obchod se zemědělskými a potravinářskými produkty.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.