Velká Británie

Nový britský premiér chce lepší obchodní dohodu mezi UK s EU

12. 7. 2024
Nový britský premiér labourista Keir Starmer prohlásil, že chce s Evropskou unií uzavřít lepší obchodní dohodu, než je ta stávající, kterou označil za „zpackanou“ a kterou uzavřela předchozí britská vláda konzervativců po složitých vyjednáváních s EU.

Tržní podíly prodejců potravin v Británii

21. 6. 2024
Podle nových údajů společnosti Kantar, která se zaměřuje na analýzy trhu, má nejvyšší tržní podíl na prodeji potravin v Británii za poslední 3 měsíce supermarket Tesco.

Priority politických stran ve Velké Británii v oblasti zemědělství a potravinářství

14. 6. 2024
V souvislosti s volbami, které se mají uskutečnit 4. července 2024, britská vládnoucí konzervativní strana ve svém novém volebním programu slibuje navýšit rozpočet na podporu zemědělství o 1 miliardu liber.

Zpráva o zemědělství a agro-potravinářském obchodu Velké Británie za rok 2023

7. 6. 2024
Britská vláda (Ministerstvo zemědělství, Defra) zveřejnila zprávu a údaje o zemědělství Velké Británie včetně agro-potravinářského obchodu za rok 2023.

Zvýšení prodejů některých nápojů a potravin v Británii během EURA 2024

31. 5. 2024
Letošní mistrovství Evropy ve fotbale (EURO 2024), které proběhne od 14. června do 14. července v Německu, přinese britským supermarketům a dalším prodejcům nápojů a potravin nezanedbatelné zvýšení odbytu u položek rychlého občerstvení, piva, chipsů apod.

Zpráva o stavu potravinového zabezpečení v UK

17. 5. 2024
Premiér Rishi Sunak představil zemědělcům Index potravinového zabezpečení , což je pravidelná výroční zpráva, která informuje o stavu potravinového zabezpečení v Británii. Upozornil přitom, že Velká Británie by neměla být příliš závislá na dovozu zemědělských komodit ze zahraničí.

Britská opatření proti nedostatku pracovních sil v zemědělství

10. 5. 2024
Britské ministerstvo zemědělství (Defra) představilo nová opatření ve snaze vyřešit nedostatek pracovních sil v britském agro-potravinářském sektoru.

Parlamentní vyšetřování cenové politiky britských supermarketů

6. 5. 2024
Na parlamentním zasedání Výboru pro životní prostředí, potraviny a záležitosti venkova, který má za úkol prošetřit procesy v potravinovém řetězci ve vztahu k nekalým obchodním praktikám, obhajovali zástupci pěti předních britských supermarketů (Tesco, Asda, Waitrose, Lidl a Sainsbury's) své cenové modely.

Veřejná konzultace k označování potravin a označování standardů u některých živočišných produktů v Británii

19. 4. 2024
Britská vláda v březnu 2024 spustila veřejnou konzultaci k označování potravin.

Meziroční růst prodejů potravin v Británii

12. 4. 2024
Tržby z prodeje potravin v Británii se v prvním čtvrtletí 2024 meziročně zvýšily o 6,8 %. Částečně je to možné připsat tomu, že velikonoční svátky letos připadly na poslední březnový víkend.
1 2 3 ... 12

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.