Česká republika bude hlavní partnerskou zemí na čínském veletrhu alkoholických nápojů

8. 7. 2024

Veletrh, jehož hlavním organizátorem je China Alcoholic Drinks Association (CADA), se uskuteční od 19. do 21. srpna 2024 ve městě Fen-jang v čínské provincii Šan-si.

Každoročně CADA pořádá dvě instance China International Alcoholic Drinks Expo, jednu ve městě Lu-čou, druhou právě ve Fen-jangu. Volba místa nese silný symbolismus, protože obě města jsou vyhlášené svou produkcí tradiční čínské pálenky nazývané paj-ťiou. Zatímco Lu-čou je domovem populární značky Luzhou Laojiao, Fen-jang představuje centrum produkce specifického typu paj-ťiou nazývaného podle místa původu fen-ťiou.

Na China Xinghuacun International Alcoholic Drinks Expo, jak se veletrh nazývá celým jménem, se bude Česká republika prezentovat na ploše o rozloze 150 – 200 m2 prostřednictvím svých pálenek, piva a vína, ale také vhodných potravinářských produktů, skla a křišťálu. Podle očekávání pořadatelů by mělo na veletrh zavítat na 150 tisíc návštěvníků, což zvyšuje jeho atraktivitu zejména z hlediska prodejů na místě koncovým zákazníkům. Z toho důvodu je účast vhodná pro české firmy, které již v Číně mají partnera a dostatečné množství zásob. V případě zájmu o účast ze strany firem bez čínského zastoupení je však možnost zvážit uspořádání doprovodného B2B za účelem nalezení čínského partnera. Pro bližší informace se obraťte na zemědělského diplomata v Číně Ondřeje Plačka.

Zpracoval:
Ondřej Plaček
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Pekingu
Mobil: +420 702 176 276, E-mail: ondrej.placek@mze.gov.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.