Libanon

Expo Katar 2023: Naděje k obratu pro libanonský zemědělský sektor

23. 6. 2023
Libanonská zemědělská a potravinářská produkce je známá svými vysokými standardy kvality a byla vždy velmi oblíbená zejména v zemích Blízkého a středního východu.

Libanonci se vrací k tradičním způsobům konzervace potravin

16. 6. 2023
Libanon, země známá svým bohatým kulinářským dědictvím, se postupně vracím k praxi tradičních způsobů konzervování potravin. Důvodem je celostátní nedostatek elektřiny.

Plán Libanonu na zdvojnásobení plochy pro pěstování pšenice

9. 6. 2023
Podle ministra zemědělství Abbas Al Hajj Hassana Libanon intenzivně připravuje rozšíření obdělávané plochy na celkových 700 000 hektarů s cílem zahájit plán na pěstování tzv. měkké pšenice, vhodné pro výrobu arabského chleba, pro kterou Libanon stále pšenici dováží.

Finanční pomoc Světové banky Libanonu ve výši 300 milionů USD

2. 6. 2023
Světová banka pošle v měsíci červnu 2023 částku 300 milionů dolarů do Libanonu, zemi, která prožívá jednu z nejhorších ekonomických a finančních krizí v historii.

Hlavní město růží v Libanonu je další obětí hospodářské krize

26. 5. 2023
Město Qasrnaba se nachází v údolí Beqaa, mezi městy Zahlé a Baalbek, a bylo po staletí označováno za hlavní město růží v Libanonu, s produkcí 95 % z celkové libanonské produkce.

Libanon promarnil příležitost k posílení své ekonomiky

19. 5. 2023
Rostlina konopí (marihuany) má ekonomický potenciál, pokud je vhodně využívána. V zanedbávané příležitosti, trvající několik desetiletí, nedokázaly orgány v Libanonu rozpoznat ekonomický potenciál pěstování konopí.

Libanon je v roce 2023 na prvním místě v inflaci cen potravin

12. 5. 2023
Podle publikované studie Světové banky se Libanon umístil v 1. kvartálu roku 2023 na vrcholu seznamu zemí s nejvyšší mírou inflace cen potravin na světě s nominální inflací cen potravin dosahujících 352 procent.

Libanon – výrazná změna výpočtu DPH

5. 5. 2023
Libanonská vláda v tomto týdnu vydala dekret, na jehož základě stanovila výpočet DPH v místní měně, a to z původních 15 tis. liber za USD na částku 87 tis. liber za 1 USD. Jedná se o téměř šestinásobný nárůst, což bude mít za následek velké zvýšení cen u dovozového zboží a služeb.

Libanon získal zlatou medaili za nejlepší olivový olej na světě

28. 4. 2023
Soutěž, která se konala v New Yorku, je jednou z největších a nejstarších soutěží kvality olivového oleje na světě a pravidelně se soutěže účastní více než tisíc výrobců olivového oleje z různých zemí světa.

Dovoz brambor z Egypta v silné nelibosti libanonských farmářů

6. 4. 2023
Řada libanonských farmářů se v tomto týdnu hlasitě ozvala proti vedení Ministerstva zemědělství Libanonu a oznámila svůj záměr stávkovat, pokud se země rozhodne opětovně dovézt na místní trh více egyptských brambor.
1 2 3 ... 13

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.