Rusko

Meziroční nárůst agrárního exportu Ruska za první polovinu roku o 18 %

16. 7. 2021
Podle statistik k 11. červenci 2021 vyrostl ruský agrární export o 18 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 a dosáhl hodnoty 15,6 mld. USD. Pro letošní rok Rusko počítá, že agrární export bude ve výši 30 mld. USD, což je podobně jako v loňském roce.

Šampaňské už jedině to ruské

9. 7. 2021
Rusko přijalo 3. července 2021 změny v zákoně O pěstování a výrobě vína, které mají za cíl nastavit pravidla v tomto oboru a především co nejvíce pomoci domácím ruským producentům. Jedna z nejkontroverznějších částí, která má mezinárodní dopad, je ta, která se týká šampaňského/šumivého vína.

Rusko zvažuje zavedení speciální daně u sladkých nápojů

2. 7. 2021
Téma vyššího zdanění sladkých nápojů je v Rusku aktuální již po několikáté. Aktuálně jsou posuzovány dvě varianty – zavedení procentní daně („akcízu“) z ceny nápoje nebo daně odvíjející se od množství obsaženého cukru. Jedná se o iniciativu ruské vlády, kterou ale příliš nepodporuje ministerstvo zemědělství ani výrobci nápojů.

Žebříček největších producentů mléka v Rusku

18. 6. 2021
Organizace Milknew společně s Národním svazem producentů mléka a konzultační společností „Streda consulting“ sestavili žebříček největší producentů mléka v Rusku pro rok 2020.

Jaká je budoucnost amerického maso-zpracujícího průmyslu po hackerském útoku?

18. 6. 2021
V posledních několika letech narušily chod amerického maso-zpracujícího průmyslu hned 3 pohromy – požár (závod v Holcombu, Kansas v roce 2019), pandemie covid-19 a nyní kybernetický útok. Tyto tři události pouze dokladují, jak je tento sektor vysoce koncentrovaný a disponuje jen malým prostorem pro případné chyby.

Rusko počítá s růstem spotřeby rostlinných alternativ masa a mléka

11. 6. 2021
Prognózy počítají s růstem spotřeby rostlinných alternativ masa a mléka. Aktuálně se v Rusku jedná o okrajovou záležitost, ale v roce 2025 by spotřeba náhražek masa mohla dosáhnout jednoho kilogramu na člověka za rok, někteří experti uvádí dokonce i dva kilogramy.

V Rusku začalo platit povinné označování sýrů a zmrzliny

4. 6. 2021
Od 1. června 2021 začalo v Rusku platit povinné označování mléčných produktů – v této etapě se týká kategorie sýrů a zmrzliny. Doposud označování mléčné produkce probíhalo ve zkušebním režimu a pouze na dobrovolné bázi.

Rychlá letecká agronomická pomoc – nová služba pro ruské farmáře

28. 5. 2021
Od začátku června 2021 začíná v Rusku fungovat tzv. Rychlá letecká agronomická pomoc. Jedná se o službu pro ruské farmáře, kterou bude poskytovat letecká aliance „Aerochimflot“.

Rusko je na 17. příčce mezi světovými exportéry potravin

21. 5. 2021
V roce 2020 Rusko exportovalo agrární zboží v hodnotě 30,5 miliardy USD. Export v podobné hodnotě očekává i v letošním roce. Podle ruských údajů se tak země zařadila na 17. místo mezi největší exportéry potravin na světě.

Nový hráč na trhu retailu pro Sibiř a Dálný východ Ruska

14. 5. 2021
„Vostočnyj sojuz“ neboli Východní svaz je obchodní název nové retailové sítě, která se na začátku května objevila na ruském trhu potravin. Vznikla spojením několika významných obchodních řetězců, které doposud působily v oblasti Sibiře a ruského Dálného východu samostatně.
1 2 3 ... 13

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.