Program Mimořádné pracovní vízum pro státní příslušníky Ukrajiny pracující v zemědělství, potravinářství nebo lesnictví - změna místa podání žádosti

22. 6. 2021

Dne 21. června 2021 schválila vláda ČR novelu nařízení vlády č. 291/2019 Sb., podle které od 1. července 2021 dochází ke změně podání žádostí o mimořádná pracovní víza, a to ze Zastupitelského úřady u ČR v Kyjevě na Generální konzulát ČR ve Lvově.

Náběr žádostí v rámci Programu Mimořádné pracovní vízum pro státní příslušníky Ukrajiny pracující v zemědělství, potravinářství nebo lesnictví bude od 1. července 2021 probíhat na GK ČR ve Lvově, který má pro vyřizování žádostí větší kapacity. Navíc tato změna přinese i větší komfort pro ukrajinské žadatele, kteří z velké většiny pocházejí z oblasti Západní Ukrajiny.

Uchazeči, pro které budou zaměstnavatelé chtít podat žádost o mimořádné pracovní vízum do 30. června 2021, tak učiní ještě prostřednictvím ZÚ Kyjev.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.