Novinky

Vláda dnes projednala slučování některých zemědělských výzkumných ústavů. Přinese to úspory a větší efektivitu. Vědecká činnost nebude narušena

Vláda dnes projednala slučování některých zemědělských výzkumných ústavů. Přinese to úspory a větší efektivitu. Vědecká činnost nebude narušena

17. 7. 2024
Tisková zpráva — Ministerstvo zemědělství (MZe) dnes předložilo k projednání vládě materiál o sloučení některých veřejných výzkumných ústavů ve své gesci. Od příštího roku by se měl Výzkumný ústav zemědělské techniky a Výzkumný ústav potravinářský Praha sloučit pod jednotnou hlavičku Výzkumného ústavu rostlinné výroby. Vědecké projekty budou po změně pokračovat a integrace bude znamenat úsporu pro státní rozpočet.…
Ministr zemědělství na Přerovsku: Hráz rybníka v Šišmě je po bleskových povodních zabezpečená, dlouhodobým řešením mohou být pozemkové úpravy

Ministr zemědělství na Přerovsku: Hráz rybníka v Šišmě je po bleskových povodních zabezpečená, dlouhodobým řešením mohou být pozemkové úpravy

16. 7. 2024
Tisková zpráva — Sedm obcí na Přerovsku zasáhly na konci června opakovaně bleskové povodně až 200letou vodou. Šlo tedy o extrémní povodeň s vysokými škodami. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) proto osobně tato místa navštívil. Se zástupci Olomouckého kraje, Povodí Moravy a Státního pozemkového úřadu (SPÚ) se dohodli na rychlých řešeních pro nejbližší týdny i na koncepčních preventivních opatřeních.

Nabídka účasti na incomingové misi brazilských pivovarníků

16. 7. 2024
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Brasília organizuje ve dnech 9. – 13. září 2024 incomingovou misi z Brazílie.

Nabídka k účasti na proexportním projektu v oblasti pivovarnictví – Kazachstán

16. 7. 2024
Ministerstvo zemědělství a ZÚ Astana zvou české firmy k účasti na proexportním projektu zaměřeném na pivovarnictví. Akce se uskuteční v Kazachstánu, a to v termínu od 7. do 14. září 2024.

Čína doplnila seznam karanténních škodlivých organismů u rostlin

12. 7. 2024
28. června 2024 Čína u WTO notifikovala doplnění svého seznamu karanténních škodlivých organismů pro importované rostliny a jejich produkty.

Historická stávka zaměstnanců státního obchodu s alkoholem v Ontariu

12. 7. 2024
V provincii Ontario funguje státem řízený podnik Liquor Control Board of Ontario (LCBO), který je se svými více než tisíci obchody hegemonem v prodeji alkoholických nápojů. To se změní začátkem září 2024, kdy alkoholické nápoje budou v této provincii dostupné i na pultech běžných obchodů nebo benzínových stanic.

České partnerství s vinařskou soutěží Sakura Women Awards 2025 v Japonsku

12. 7. 2024
Sakura Women Awards představuje největší soutěžní přehlídku vín v Asii a koná se na přelomu ledna a února v japonských městech Tokio a Ósaka. Každoročně se na ní představí několik tisíc vín z celého světa.

Brazilská vláda představila Plán produkce pro zemědělství na 2024-2025

12. 7. 2024
Vláda prezidenta Luly představila tuto středu odpoledne Plán produkce pro zemědělství s celkovou výší finanční podpory 476 miliard reálů (2 biliony korun), z toho 76 miliard reálů na podporu rodinného zemědělství.

V Mexiku zprovozněna nová sladovna

12. 7. 2024
Nová sladovna v Meoqui (stát Chihuahua, severní Mexiko) se postupně uvádí do provozu. Tento závod otevřela na konci roku 2023 společnost Malteurop (součást evropského sdružení pro obiloviny Vivescia s roční výrobní kapacitou 120 000 tun sladu).

Zásilky do Vietnamu čelí přetížení regionálních přístavů

12. 7. 2024
Námořní doprava v Asii je přetížená, přičemž 60 % lodí musí čekat na zakotvení. Singapurský kontejnerový přístav, druhý největší uzel na světě, zažívá největší přetížení od pandemie Covid-19.
1 2 3 ... 419

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.