Vydání stanoviska MZe k žádosti o koncesi (pro výrobu a úpravu lihu)

Kontakt

Ing. Zdeněk Švec
ministerský rada
tel. 221 812 795
zdenek.svec(at)mze.gov.cz

Základní informace k životní situaci

Ministerstvo zemědělství je na základě zákona č. 61/1997 Sb., o lihu, ve znění pozdějších předpisů, kompetentní k vydání stanoviska ke koncesi pouze v rozsahu "Výroba a úprava kvasného lihu, konzumního lihu, lihovin a ostatních alkoholických nápojů (s výjimkou piva, ovocných vín, ostatních vín a medoviny a ovocných destilátů získaných pěstitelským pálením), případně k vydání stanoviska ke změnám v již vydané koncesi.

Část výše uvedené koncese, a to v rozsahu "prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin" je plně v kompetenci živnostenských úřadů. Tato část byla do stávajícího názvu koncese vložena po tzv. metanolové aféře proto, aby stát měl přehled nad všemi subjekty, které prodávají kvasný líh, konzumní líh a lihoviny (včetně např. obchodů s potravinami, restaurací).

V rámci koncese se stanoví konkrétní podmínky pro provozování živnosti. Podmínky pro "výrobu a úpravu kvasného lihu" musí mít každá fyzická nebo právnická osoba, která provozuje průmyslový, zemědělský anebo zvláštní lihovar (v případě např. denaturace lihu).

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.