Evropské nařízení pro úplnou (obecnou) denaturaci lihu

31. 3. 2023

Nařízení Komise (ES) č. 3199/93, ve znění Prováděcího nařízení Komise (EU) 2018/1880 ze dne 30. listopadu 2018, o vzájemném uznávání postupů úplné denaturace lihu pro účely osvobození od spotřební daně, stanovuje denaturační prostředky, které používají jednotlivé členské státy k úplné (obecné) denaturaci lihu. Líh úplně denaturovaný v souladu s tímto nařízením lze rovněž volně dovážet/vyvážet z/do ostatních členských států.

Cílová skupina:Uživatelé denaturovaného lihu
Tématické oblasti:
Ostatní

Další možnosti, jak ke své podnikatelské činnosti využít denaturovaný líh, kromě tzv. úplné (obecné) denaturace lihu stanovené Nařízením Komise (ES) č. 3199/93, jsou uvedeny v příloze č. 2 vyhlášky č. 141/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobu, skladování a zpracování lihu, ve znění pozdějších předpisů. Další možností je požádat Odbor potravinářský Ministerstva zemědělství o výjimku v užití denaturačního prostředku v souladu s ustanovením § 10 odst. 2 zákona č. 61/1997 Sb., o lihu, ve znění pozdějších předpisů. Bližší informace podá Ing. Filip Růžička a Ing. Zdeněk Švec.

Gestorem nařízení Komise (ES) č. 3199/93 je Ministerstvo financí.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.