Přechodné vnitrostátní podpory

Přechodné vnitrostátní podpory (dříve pod názvem Top-Up) jsou vypláceny k jednotné platbě na plochu zemědělské půdy (SAPS) a jsou plně hrazeny z rozpočtu ČR. Tyto podpory slouží k dorovnání vybraných komodit, které byly zjednodušením plateb v systému jednotné platby na plochu zemědělské půdy znevýhodněny oproti plnému systému přímých podpor v původních, tzv. starých zemích EU.

Přechodné vnitrostátní podpory (PVP) jsou poskytovány na zemědělskou půdu, chov krav bez tržní produkce mléka, chov ovcí a koz a na tři historické platby – chmel, brambory určené pro výrobu škrobu a přežvýkavce.

Žádost o poskytnutí Přechodných vnitrostátních podpor je podávána v rámci jednotné žádosti, a to zpravidla do 15. května příslušného kalendářního roku u Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Všeobecné podmínky pro poskytnutí PVP jsou shodné s podmínkami pro platbu SAPS. Pokud nebude žadateli v příslušném kalendářním roce přiznána platba SAPS, nemá nárok ani na platbu PVP.

Úplné znění podmínek poskytnutí Přechodných vnitrostátních podpor (PVP) je stanoveno nařízením vlády č. 112/2008 Sb.

Detailnější informace o podmínkách poskytování plateb jsou na webových stránkách SZIF.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.